Papírové doplňky?!

S papírem se každý z nás v různé podobě setkává denně, ať už jsou to knížky, sešity, noviny, jízdenky, letáky nebo třeba časopisy. Co se ale s papírem děje potom, co splní svou primární funkci? Někdo ho vyhazuje do tříděného odpadu, někdo odnáší do sběru, já mu dávám druhou šanci a tvořím z něj doplňky – náramky, kabelky a nově také batohy. Používám hlavně časopisy a občas balicí papír, který mě zaujme svou barvou nebo vzorem. Převažuje ale recyklace či spíš upcyklace časopisů.

Viděla jsem kabelky dokonce i z knížek, ale na to jsem moc velký knihomol a raději je budu číst než rozstřihávat. Taky se ke mně dostal jeden kousek z Jižní Ameriky, který je vyrobený z bankovek. Já ale zůstávám věrná hlavně klasickým časopisům, které si ráda vozím ze svých cest po Evropě. Nebo mi je nějaká dobrá duše přiveze z končin, kam jsem se zatím nedostala, třeba ze Soulu nebo z Ameriky.

Přestože jsou výrobky Candysign z papíru, jsou voděodolné. Vážně! Zní to tak trochu jako oxymóron, že? Ale je to tak, stačí malý trik s izolepou. A pak vás ani déšť nerozhází.